Cenne zwycięstwo!

W ramach 19 kolejki nasza drużyna pojechała do Wadowic Górnych. Mecz był wyrównany i dopiero w ostatniej minucie meczu bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Grzegorz Szczęch. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla drużyny z Ostrów.

Już od pierwszych minut przeważali podopieczni Jacka Juwy, którzy już po 7 minutach gry prowadzili 1-0. Bramką z woleja popisał się Andrzej Paterak który dostał podanie od Cyganowskiego. Ostrowy przeważały i wydawało sie, że kontroluje przebieg gry. Tymczasem jedna z nielicznych akcji Piasta zakończyła się błędem sędziego co zaowocowało odgwizdanie karnego, którego pewnie wykonał Nowak Jakub. Stracony gol podciął lekko skrzydła gościom lecz drużyna chciała jak najszybciej doprowadzić do prowadzenia. Najlepszą okazje do tego miał Paterak, który po prostopadłym podaniu od pomocników wychodził sam na sam z bramkarzem jednak został sfaulowany na pograniczu pola karnego jednak gwizdek sędziego milczał.

W drugiej połowie widać było, że remis nie pasuje nikomu. Chęci do zmiany wyniku było sporo, nieco gorzej wypadała realizacja zamierzeń. Wykończenie akcji zaczepnych z obu stron boiska pozostawiało wiele do życzenia. W 70. minucie okazje do strzelenia bramki miał Jacek Cyganowski który dostał podanie na 10 metr i zamiast strzelać przekombinował chcąc podawać do lepiej ustawionego Łukasza Mikosia. Ten niczego się nie spodziewając nie doszedł do piłki. Już po niespełna 5 minutach kolejną dogodną sytuacje po rzucie rożnym miał Grzegorz Szczęch który najwyżej wyskoczył w polu karnym i uderzył piłkę głową tuż obok lewego słupka. Minuty upływały, a gra Ostrovii nie dawała nadziei kibicom, że losy spotkania mogą się odwrócić. Jednak w doliczonym czasie rajdem życia popisał się Cyganowski który zaczął swoją akcje już na własnej połowie boiska. Minął 3 obrońców i z końcowej linii boiska wycofał piłkę na 11 metr do Grzegorza Szczęcha, który w takich sytuacjach nie ma w zwyczaju się mylić.

Po 2 remisach z rzędu z Podleszanami oraz Huciną udało się wygrać i to na tak trudnym terenie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ciągle zajmuje 2 pozycje w lidze lecz tuż za ich plecami jest drużyna z Chrząstowa która w pojedynku bezpośrednim okazała się gorsza. Obie zespoły mają po 40 punktów.

Piast Wadowice Górne - Ostrovia Ostrowy Baranowskie 1-2 (1-1)